Stokholme – trečiasis D.Rapšio auksas ir D.Margevičiaus pakartotas šalies rekordas

Tarptautinių „Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybų Stokholme trečiąją dieną Lietuvos rinktinės trofėjų kraitį papildė vienas aukščiausios prabos medalis, kurį iškovojo Danas Rapšys. Puikiai pasirodė ir Deividas Margevičius, plaukęs rekordiniu laiku.

Dviem varžybų aukso medaliais jau pasipuošęs D.Rapšys nemažino tempo ir tapo 100 m plaukimo nugara rungties nugalėtoju Pasiekęs antrą laiką atrankoje (55,96 sek.), finale jis sau lygių neturėjo, įveikė nuotolį per 54,57 sek. ir į sąskaitą įsidėjo jau trečiąjį Stokholme titulą.

D.Rapšys dalyvavo ir 100 m laisvu stiliumi antrankos plaukime. Distanciją nuplaukęs per 50,48 sek. jis pademonstravo penktą rezultatą, tačiau atsisakė vietos finale, visą savo dėmesį sukoncentruodamas plaukimo nugara rungčiai.

Šioje rungtyje dalyvavo ir Andrius Šidlauskas. Tarp 189 startavusių plaukikų mūsų šalies atstovas užėmė 31-ą vietą ir iš kovos dėl aukštesnių vietų pasitraukė. Lietuvio laikas – 52,32 sek.

Dvejuose varžybų Stokholme finaluose plaukęs, bet be apdovanojimų likęs Deividas Margevičius dar sykį liko šalia nugalėtojų pakylos. 200 m peteliške rungties atrankoje jis buvo trečias (2 min. 02,81 sek.), tačiau finale įveikti nuotolio kone sekunde greičiau medaliui nepakako.

Takelyje užtrukęs 2 min. 01,98 sek. D.Margevičius pakartojo Rūtos Meilutytės treneriui Pauliui Andrijauskui priklausiusį Lietuvos rekordą ir bendroje įskaitoje liko ketvirtas.

Po sunkios treniruočių stovyklos aukštikalnėse JAV nuovargį jaučiančiai R.Meilutytei nepavyko patekti į stipriausiųjų aštuntuką ir 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje. Lietuvaitė nuotolį įveikė per 26.61 sek. ir pateko tik į C finalą. Jame olimpinė čempionė savo laiką pagerino (26,40 sek.) ir tenkinosi 18-a vieta.

Paskutinę varžybų Stokholme dieną, antradienį, plauks visi šeši Lietuvos rinktinės nariai. R.Meilutytė startuos 100 m krūtine ir 100 m laisvu stiliumi, Beatričė Kanapienytė – 200 m peteliške, Giedrius Titenis ir A.Šidlauskas – 50 m krūtine, D.Rapšys – 200 m kompleksiniu stiliumi, o D.Margevičius – 50 m laisvu stiliumi rungtyse.