Plaukimas

Lietuviai varžybose Stokholme tęsia kovas dėl medalių

swim sweden 2019

Giedrius Titenis | Justinos Butkutės / Dano Macijausko nuotr.

swim sweden 2019 Ketvirtadienis, balandžio 8 d. – sekmadienis, balandžio 11 d.
Stokholmas, Švedija
50 m baseinas
Atranka į OŽ, EjmČ, PjmČ
Varžybų informacija Rezultatai | Video: Atrankos | C/B Finalai
 

Lietuvos plaukikai tęsia savo pasirodymą tradicinėse Švedijos plaukimo federacijos organizuojamose „Swim Open Stockholm“ varžybose.

Penktadienio lietuvių startai:

  • 100 m krūtine – Giedrius Titenis
  • 100 m peteliške – Deividas Margevičius, Arnas Čereška
  • 1500 m l. stiliumi – Džiugas Miškinis

Vyrų 100 m plaukimo peteliške C finale dalyvavęs Arnas Čereška nuotolį įveikė per 56,32 sek. ir aplenkęs estą Kaspar Helde finišavo septintas. Galutinėje įskaitoje lietuviui atiteko 23 vieta. Deividui Margevičiui rytinė atranka susiklostė sėkmingiau, todėl jis varžėsi A finale. Jame lietuvis užėmė 5-ą vietą (52,90). Auksą čia pelnė Philip Heintz (52,42) iš Vokietijos, sidabrą – čekas Jan Sefl (52,46), o bronza atiteko ryte geriausią laiką parodžiusiam vokiečiui Marius Kusch (52,47).

100 m plaukimo krūtine A finale nedaug iki bronzos apdovanojimo pritrūko Giedriui Titeniui. Po posūkio lietuvis dalinosi 4–5 pozicija kartu su Christopher Rothbauer iš Austrijos, bet pastarasis finišavo sėkmingiau. G. Titenio užfiksuotas laikas finale buvo ketvirtas – 1 min. 0,90 sek. Nugalėjo vokietis Lucas Matzerath (1.00,03), pranokęs minėtąjį austrą Ch. Rothbauer (1.00,64) ir daną Tobias B. Bjerg (1.00,81).

G. Titenis penktadienio rytą startavo vyrų 100 m plaukimo krūtine pirmajame atrankos plaukime, kurį laimėjo rezultatu 1 min. 1,56 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis buvo penktas ir sėkmingai pateko į A finalą. Atrankoje greičiausias buvo Vokietijos plaukikas Lucas Matzerath (1.00,17).

Į vyrų 100 m plaukimo peteliške A finalą pateko D. Margevičius. Ryte jis kartu su vokiečiu Philip Heintz užfiksavo identišką laiką – 53,30 sek. ir pasidalino 6–7 vietas. Atrankos lyderiu tapo kitas Vokietijos atstovas Marius Kusch (52,39).

Rytinėje varžybų dalyje puikiai pasirodė ir jauniausi Lietuvos delegacijos nariai.

A. Čereška, startavęs 100 m plaukimo peteliške atrankoje, su nauju asmeniniu rekordu (56,01) pateko į vyrų C finalą. Bendroje įskaitoje lietuvio rezultatas buvo 24-as tarp 41 šioje rungtyje startavusio plaukiko.

Didžiausios ištvermės reikalaujančią 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi distanciją sėkmingai įveikė Džiugas Miškinis. Antrajame iš trijų suplanuotų finalinių plaukimų startavęs Dž. Miškinis didžiąją nuotolio dalį priešinosi dviem metais vyresniam švedui Mikael Söderberg.

Įveikęs 800 m, lietuvis dar buvo antras, tačiau varžovo toli į priekį nepaleido ir likus 100 m perėmė iniciatyvą. Mūsiškis finišavo per 16 min. 18,58 sek. ir 0,42 sek. aplenkė M. Söderberg. Tai naujas Dž. Miškinio asmeninis rekordas. Ryte jis pranoko visus aštuonis dalyvius, o galutinėje įskaitoje užėmė 9-ą vietą.

Simonas Bilis penktadienį startų neturėjo. Šeštadienį jo lauks vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atranka.

LR – Lietuvos rekordas | PB – geriausias asmeninis rezultatas | SB’21 – geriausias asmeninis 2021 m. sezono rezultatas | NT – nėra rezultato
Prelims – atrankiniai plaukimai | QA – pateko į A finalą | QB – pateko į B finalą QC – pateko į C finalą
 

Atrankos plaukimai prasideda nuo 9.30 val. (10.30 val. Lietuvos laiku), C/B finalai – 16.30 val. (17.30 val.), o stipriausi A finalai – 18 val. (19 val.).

Parengiamuosius plaukimus ir C/B finalus galima stebėti tiesiogiai, nemokamai prisijungus prie Simidrotts-TV, o A finalus transliuoja Eurosport.


Pirmosios „Swim Open Stockholm“ varžybos buvo surengtos 2016 metais. Pilną olimpinę plaukimo programą turintis renginys ir nemažas prizinis fondas kiekvieną kartą pritraukia ne tik greičiausius švedų plaukikus, bet ir būrį elitinių pasaulio plaukikų.

Šiemet Stokholme varžosi tokios tarptautinės žvaigždės kaip buvęs pasaulio rekordininkas vokietis Marco Koch, olimpinė čempionė danė Pernille Blume ir vengrų Geležinė ledi Katinka Hosszu.

Švedų garbę gina Michelle Coleman, Sophie Hansson, Louise Hansson, Victor Johansson, Robin Hansson ir daugybė kitų plaukikų.

Skaičiuojama, kad šiųmetinėse varžybose dalyvauja per pusšimtį sportininkų, kurie savo karjeroje yra pelnę Europos, pasaulio plaukimo čempionatų ar olimpinių žaidynių medalius.

„Swim Open Stockholm 2021“ yra Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) olimpinių kvalifikacinių varžybų kalendoriuje. Plaukikams šios varžybos yra gera repeticija prieš gegužę Vengrijos sostinėje Budapešte vyksiantį Europos čempionatą.

Per keturias varžybų dienas iš viso sportininkai išsidalins 38 tūkst. eurų prizinį fondą.

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai