Plaukimas

Pirmąją varžybų Stokholme dieną G.Titenis ir D.Margevičius buvo arti medalių

swim sweden 2019

Manto Daškevičiaus nuotr.

swim sweden 2019 Ketvirtadienis, balandžio 8 d. – sekmadienis, balandžio 11 d.
Stokholmas, Švedija
50 m baseinas
Atranka į OŽ, EjmČ, PjmČ
Varžybų informacija Rezultatai | Video: Atrankos | C/B Finalai
 

Penki Lietuvos plaukikai ketvirtadienį Stokholme pradėjo savo pasirodymą tradicinėse Švedijos plaukimo federacijos organizuojamose „Swim Open Stockholm“ varžybose.

Ketvirtadienio lietuvių startai:

  • 200 m krūtine – Giedrius Titenis
  • 400 m l. stiliumi – Džiugas Miškinis
  • 50 m peteliške – Deividas Margevičius, Simonas Bilis, Arnas Čereška

Vakarinę varžybų dalį pirmasis iš Lietuvos plaukikų pradėjo Simonas Bilis. Lietuvis dalyvavo vyrų 50 m plaukimo peteliške C finale. Jame S. Bilis finišavo pirmas, distanciją įveikęs per 24,85 sek. Bendroje įskaitoje panevėžiečiui atiteko 17-a vieta. Jo asmeninis karjeros rekordas šioje rungtyje yra šiek tiek geresnis  24,55 sek.

Giedrius Titenis vyrų 200 m plaukimo krūtine A finale iškovojo 4-ą vietą. Anykštėnas distanciją pradėjo ramiai ir savo poziciją gerino po kiekvieno posūkio. Lietuvis finišavo per 2 min. 12,33 sek. ir nusileido tik trims plaukikams. Nugalėjo vokietis Marco Koch (2.10,95), pranokęs austrą Christopher Rothbauer (2.11,53) ir Estijos plaukiką Martin Allikvee (2.11,56). Olimpinis A normatyvas (OQT) šioje rungtyje yra 2 min. 10,35 sek.

Greta prizininkų pakylos ketvirtadienį liko ir Deividas Margevičius. Vyrų 50 m plaukimo peteliške A finale lietuvis finišavo per 23,88 sek. ir kartu su Čekijos atstovu Jan Sefl pasidalino 4–5 vietas. Iki bronzos mūsiškiui pritrūko vos 0,02 sek. Rungties nugalėtoju tapo Marius Kusch (23,58) iš Vokietijos. Antras finišavo Izraelio plaukikas Meiron Cheruti (23,62), o trečias – švedas Oskar Hoff (23,86).

Rytinėse varžybose geriausiai iš lietuvių sekėsi G. Titeniui ir D. Margevičiui. Abu šalies plaukikai savo rungtyse šįryt buvo septinti ir sėkmingai pateko į A finalus.

G. Titenis 200 m plaukimo krūtine atrankoje užfiksavo 2 min. 14,42 sek. rezultatą ir nuo lyderiu tapusio esto Martin Allikvee atsiliko 2,51 sek.

D. Margevičius 50 m plaukimo peteliške distanciją įveikė per 24,38 sek. ir kartu su suomiu Anton Herrala pasidalino 7–8 vietas. S. Bilis rytinėje atrankoje buvo 21-as (25,13) ir pateko į C finalą. Netoli savo asmeninio rezultato plaukė Arnas Čereška. Jo laikas – 25,92 sek. – buvo 34-as tarp 49 atrankos dalyvių.

Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje dalyvavęs Džiugas Miškinis (4.11,52) aplenkė 12 varžovų ir bendroje įskaitoje užėmė 24 vietą. Iki B finalo mūsiškiui pritrūko 3,5 sek. Jo šiose varžybose dar lauks 800 ir 1500 m ilgio distancijos.

LR – Lietuvos rekordas | PB – geriausias asmeninis rezultatas | SB’21 – geriausias asmeninis 2021 m. sezono rezultatas | NT – nėra rezultato
Prelims – atrankiniai plaukimai | QA – pateko į A finalą | QB – pateko į B finalą QC – pateko į C finalą
 

Atrankos plaukimai prasideda nuo 9.30 val. (10.30 val. Lietuvos laiku), C/B finalai – 16.30 val. (17.30 val.), o stipriausi A finalai – 18 val. (19 val.).

Parengiamuosius plaukimus ir C/B finalus galima stebėti tiesiogiai, nemokamai prisijungus prie Simidrotts-TV, o A finalus transliuoja Eurosport.


Pirmosios „Swim Open Stockholm“ varžybos buvo surengtos 2016 metais. Pilną olimpinę plaukimo programą turintis renginys ir nemažas prizinis fondas kiekvieną kartą pritraukia ne tik greičiausius švedų plaukikus, bet ir būrį elitinių pasaulio plaukikų.

Šiemet Stokholme varžosi tokios tarptautinės žvaigždės kaip buvęs pasaulio rekordininkas vokietis Marco Koch, olimpinė čempionė danė Pernille Blume ir vengrų Geležinė ledi Katinka Hosszu.

Švedų garbę gina Michelle Coleman, Sophie Hansson, Louise Hansson, Victor Johansson, Robin Hansson ir daugybė kitų plaukikų.

Skaičiuojama, kad šiųmetinėse varžybose dalyvauja per pusšimtį sportininkų, kurie savo karjeroje yra pelnę Europos, pasaulio plaukimo čempionatų ar olimpinių žaidynių medalius.

„Swim Open Stockholm 2021“ yra Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) olimpinių kvalifikacinių varžybų kalendoriuje. Plaukikams šios varžybos yra gera repeticija prieš gegužę Vengrijos sostinėje Budapešte vyksiantį Europos čempionatą.

Per keturias varžybų dienas iš viso sportininkai išsidalins 38 tūkst. eurų prizinį fondą.

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai