Tokijo žaidynių startas: D.Rapšys – 13-as, A.Šidlauskas – pusfinalyje

Danas Rapšys | © Kipras Štreimikis / LTOK

Šeštadienį Tokijo olimpinio vandens sporto šakų centro baseine prasidėjo plaukimo varžybos, kuriose startavo trys Lietuvos atstovai – Danas Rapšys, Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas.

Vyrų 400 m plaukime laisvuoju stiliumi atrankoje pasirodė Danas Rapšys. Ketvirtajame iš penkių kvalifikacinių plaukimų startavęs lietuvis pirmavo nuo pat distancijos pradžios ir net lenkė pasaulio rekordo grafiką, tačiau įveikus daugiau nei pusę distancijos konkurentai pradėjo mažinti atotrūkį ir vytis Lietuvos sportininką. D. Rapšys lyderio pozicijos neišlaikė ir finišavo 7-as (3.46,32). Vietą šios rungties finale garantavo 3 min. 45,68 sek. rezultatas.

Bendroje įskaitoje lietuvis tarp 36 dalyvių užėmė 13 vietą. Geriausiai atrankoje pasirodė Henning Mühlleitner (3.43,67) iš Vokietijos. D. Rapšiui priklausantis šalies rekordas šioje rungtyje yra kiek geresnis – 3 min. 43,36 sek.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje varžėsi du lietuviai – Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas. Ketvirtame atrankos plaukime startavęs G. Titenis po pirmų 50 metrų buvo antras (27,95) ir atsiliko tik nuo Michael Houlie (27,55) iš Pietų Afrikos Respublikos, tačiau finiše jėgų neužteko. Lietuvis į priekį praleido šešis varžovus ir užfiksavo 1 min. 0,92 sek. rezultatą.

A. Šidlauskas plaukė penktajame atrankos plaukime, kur distanciją įveikė ketvirtas (59,46) ir sėkmingai 13-u rezultatu pateko į pusfinalį. A. Šidlausko atrankos plaukimą laimėjo amerikietis Michael Andrew (58,62), o kvalifikacijos lyderiu tapo britas Adam Peaty (57.56). G. Titenis bendroje įskaitoje užėmė 36 vietą tarp 49 sportininkų. Patekimą į pusfinalį užtikrino 59,68 sek. rezultatas.

A. Šidlauskas plauks antrajame šios rungties pusfinalyje. Jo startas numatytas sekmadienį, 5.39 val. (Lietuvos laiku). Sekmadienio popietę taip pat startuos dar du lietuviai – D. Rapšys dalyvaus vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje, o olimpinių žaidynių debiutantė vilnietė Kotryna Teterevkova startuos 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Visus šalies plaukikų rezultatus galite rasti čia.

TVARKARAŠTIS

Liepos 25 diena (sekmadienis)

2 sesija | 04:30-06:20

05:33-05:45 | 100 m krūtine (pusfinaliai) | dalyvauja A.Šidlauskas (Semifinal 2 – 05:39

3 sesija | 13:00-14.40

13:17-13:34 | 200 m laisvuoju stiliumi (atranka) | dalyvauja D.Rapšys (Heat 5/5 – 13:30)

13:34-13:51 | 100 m krūtine (atranka) | dalyvauja K.Teterevkova (Heat 3/6 – 13:40)