Varžybos

Trečioji Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių diena – D.Rapšio Lietuvos rekordas 200 m nugara nuotolyje

Trečiąją varžybų dieną taip pat neapseita be rekordų. Panevėžio Žemynos auklėtinis Danas Rapšys 200 m nugara nuotolyje pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą (1.58,98 min.).

100 m l. stiliumi nuotolį laimėjo Vaiva Gimbutytė (57,44 sek.) ir Povilas Strazdas (51,47 sek.).

200 m nugara nepralenkiama buvo Ugnė Mažutaitytė (2.19,64 min.)

100 m krūtine laimėjo Urtė Kazakevičiūtė (1.12,28 min.) ir Giedrius Titenis (1.01,52 min.).

50 m peteliške varžybų nugalėtojais tapo Giedrė Grigonytė (28,44 sek.) ir Deividas Margevičius (24,74 sek.).

800 m l.stiliumi tarp moterų nugalėjo Guoda Jonelytė (9.31,20 min.).
1500 m l.stiliumi tarp vyro nugalėjo Grantas Dapkus (16.31,03 min.).

Estafetes 4 x 100 m kombinuotai, tiek vyrų, tiek moterų tarpe laimėjo Kauno plaukimo mokyklos pirmosios komandos.

Pasibaigus varžyboms apdovanoti geriausi Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių plaukikai. Jais tapo:

Moterys:

1. Jūratė Ščerbinskaitė 400 m lst 4.19,32 min. 784 tšk.
2. Vaiva Gimbutytė 100 m lst 57,44 sek. 744 tšk.
3. Ugnė Mažutaitytė 200 m nugara 2.19,64 min. 714 tšk.

Vyrai:

1. Giedrius Titenis 100 m krūtine 1.01,52 min. 863 tšk.
2. Danas Rapšys 200 m nugara 1.58,98 min. 832 tšk.
3. Vaidotas Blažys 100 m krūtine 1.02,93 min. 806 tšk.

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Kauno plaukimo mokykla iškovojus 34 medalius (14 aukso, 11 sidabro, 9 bronzos). Antroje vietoje liko Kauno centro sporto mokykla – 25 medaliai (7 aukso, 8 sidabro ir 10 bronzos). Trečiąją vietą iškovojo Panevėžio Žemyna – 19 medalių (6 aukso, 9 sidabro, 4 bronzos medaliai). 20 medalių iškovojusi Vilniaus vandens sporto mokykla liko ketvirtoje vietoje (6 aukso, 6 sidabro ir 8 bronzos medaliai). Komandų vietos suskirstytos pagal daugiau iškovotų aukso medalių. Esant vienodam aukso medalių skaičiui, pagal sidabro medalius.

Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės įtrauktos į Pasaulio čempionato kvalifikacinių varžybų sąrašą. Žemiau pateikiami plaukikai, šiose varžybose, įvykdę normatyvus dalyvauti Pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje:

„A”

„B”
Danas Rapšys 200 m lst 1.49,50 min.
Danas Rapšys 200 m nugara 1.58,98 min.
Giedrius Titenis 50 m krūtine 28,36 sek.
Giedrius Titenis 100 m krūtine 1.01,52 min.
Giedrius Titenis 200 m krūtine 2.16,11 min.
Dovilė Mikoliūnaitė 50 m krūtine 33,05 sek.
Vaidotas Blažys 50 m krūtine 28,70 sek.
Vaidotas Blažys 100 m krūtine 1.02,93 min.
Deividas Margevičius 50 m peteliške 24,74 sek.

Kvalifikacijos periodas dalyvauti Pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje baigiasi 2013 m. liepos 1 d.
Visa kvalifikacijos tvarka.

Kitą savaitgalį (kovo 1-3 dienomis) geriausi Lietuvos plaukikai dalyvaus tarptautinėse plaukimo varžybose Berlyne (Vokietija), o kovo 8-9 dienomis rungtyniaus Baltijos valstybių čempionate bei jaunimo mače Tartu mieste Estijoje