Plaukimas

Varžybose Šefilde – Erikos Pašakinskaitės Lietuvos moterų rekordas (papildyta)

Erika Pašakinskaitė | Justino Auškelio nuotr.

Gruodžio 3-5 Šefildas (Jungtinė Karalystė) 25 m Rezultatai

Gruodžio 3-5 dienomis Šefilde (Jungtinė Karalystė) vykusiame „Swim England“ nacionaliniame žiemos čempionate trumpajame (25 m) baseine naują Lietuvos moterų rekordą 200 m plaukimo peteliške rungtyje užfiksavo Erika Pašakinskaitė.

„Bark & Dagen“ plaukimo klubo narė distanciją įveikė per 2 min. 16,25 sek. ir amžiaus grupėje iki 16 metų finišavo antra.

Nuo 2016 metais pasiekto Beatričės Kanapienytės rekordo (2 min. 16,52 sek.) jaunoji plaukikė nubraukė 0,27 sek.

Ankstesnis bendraamžių rekordas taip pat priklausė Erikai. Birželį Dagenhame (Jungtinė Karalystė) vykusiose varžybose tą patį nuotolį ji nuplaukė per 2 min. 17,06 sek.

Antrą vietą Erika užėmė ir plaukdama 100 m peteliške. Šioje rungtyje jai pakluso kitas rekordas – Lietuvos mergaičių iki 15 metų. Jaunoji plaukikė nuotolį įveikė per 1 min. 01,44 sek.

Ankstesnis pasiekimas nuo pat 2009 metų priklausė Giedrei Grigonytei – ji Anykščiuose vykusiame šalies čempionate parodė 1 min. 02,06 sek. rezultatą.