Varžybose už Atlanto – K. Teterevkovos ir S. Statkevičius sidabro medaliai

Kotryna Teterevkova (archyvas) / Dariaus Kibirkščio / LTU Aquatics nuotr.

Balandžio 10–13 San Antonijus, JAV 50 m baseinas Rezultatai Transliacija

San Antonijuje, Teksase (JAV) baigėsi „2024 TYR Pro Swim Series“ plaukimo varžybos atvirame 50 m baseine. Moterų 200 m krūtine A finale sidabrą iškovojo Kotryna Teterevkova.

Į Ray Looze Jr. treniruojamą Indianos universiteto plaukikų komandą įsiliejusi K. Teterevkova nuotolį įveikė per 2 min. 24,56 sek.

Čia nugalėtoja užtikrintai tapo Amerikos rekordininkė Kate Douglass (2 min. 19,89 sek.). Trečia finišavo Ella Nelson (2 min. 25,39 sek.), o K. Teterevkovos treniruočių partnerė Lilly King užėmė ketvirtą vietą (2 min. 25,76 sek.).

K. Teterevkovai priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 2 min. 22,86 sek.

Priminsime, kad vilnietė jau yra įvykdžiusi abu (100 ir 200 m) plaukimo krūtine olimpinius normatyvus.

Finalo vaizdo įrašas:

Kiti Lietuvos plaukikų rezultatai:

• 100 m nugara, vyrai (B finalas) – Arijus Pavlidi – 55,52 sek. – 3 vieta
  • 50 m laisvu stiliumi, vyrai (B finalas) – Jokūbas Keblys – 22,43 sek. – 4 vieta
  • 100 m nugara, moterys (C finalas) – Justine Murdock – 1 min. 2,53 sek. – 5 vieta

Tuo metu Toronte, Kanadoje, „2024 Speedo Canadian Swimming Open“ plaukimo čempionatą sidabro medaliu užbaigė Sylvia Statkevičius, užėmusi antrą vietą moterų 50 m laisvu stiliumi A finale.

Balandžio 10–13 Torontas, Kanada 50 m baseinas Rezultatai

16-metė Lietuvos plaukikė nuotolį įveikė per 25,65 sek. ir dar 0,20 sek. pasigerino atrankos varžybose pasiektą karjeros rekordą.

Auksas čia atiteko pasaulio jaunimo čempionato prizininkei kanadietei Deliai Lloyd (25,53 sek.), bronzą pelnė Ainsley McMurray (25,83 sek.).

Lietuvos rekordas nuo 2018 metų priklauso Rūtai Meilutytei (25,04 sek.).