Šuoliai į vandenį

Tarptautinėse šuolių į vandenį varžybose Kaune triumfavo Lietuvos komandos

jakubon 2017

Kauno ir Vilniaus pirmosios komandos užėmė dvi pirmąsias vietas laikinojoje sostinėje įvykusiose tarptautinėse šuolių į vandenį varžybose B.Jakubonienės prizams laimėti. Jos aplenkė dvi Lenkijos komandas, atstovavusias Tychų ir Katovicų miestams, bei svečius iš Latvijos sostinės Rygos.

Bendroje įskaitoje niekas neprilygo Kauno I komandai, surinkusiai 152 taškus. Dėl antrosios vietos vyko atkaklesnė kova, kur Vilniaus I komanda (138 taškai) sugebėjo aplenkti Katovicų šuolininkus (131 taškas).

Šuolininkai varžėsi keturiose mažiaus grupėse. Vaikai, jaunučiai ir jauniai šoko nuo 1 m bei 3 m tramplynų, tuo tarpu suaugusieji savo meistriškumą demonstravo ir šokdami nuo 5 m bokšto.

Vyriausiųjų amžiaus grupėje tiek vyrų, tiek moterų grupėje pirmąsias vietas iškovojo Katovicų šuolininkai. Geriausiai tarp Lietuvos sportininkų pasirodė ant antrojo pjedestalo laiptelio užlipę vilnietė Aistė Andrašiūnaitė ir kaunietis Martynas Pabalys.

Jei nugalėjęs Adrianas Gierga savo pranašumu suabejoti neleido, tai iki aukso medalio Lietuvos atstovei pritrūko labai nedaug: nugalėjusios Aleksandros Muszer sąskaitoje – 192,70 balo, tuo tarpu lietuvaitė surinko vos keliomis dešimtosiomis mažiau – 192,15 balo.

Savo aukso medalį A.Andrašiūnaitė iškovojo jaunių amžiaus grupėje, nepalikdama varžovėms vilčių šuolyje nuo 3 m tramplino. Žemiausio tramplyno rungtyje geriausiai sekėsi visas varžoves aplenkusiai kaunietei Mildai Petraškaitei.

Vaikinų tarpe aukso ir sidabro medalius ant kaklo užsikabino vilnietis Linas Laurikėnas, jis buvo geriausias šokant nuo 3 m tramplino, tuo tarpu šuoliuose nuo 1m tramplyno daugiausiai balų teisėjai skyrė kitam sostinės šuolininkui Sebastianui Koneckiui.

Jaunučių mergaičių tarpe didžiąją prizų dalį susišlavė svečių atstovai. Tarp Lietuvos šuolininkų geriausiai sekėsi bronzą iškovojusiai Urtei Valeišaitei. Vilnietė buvo trečia šuoliuose nuo 1 m tramplyno.

Berniukai aukso medalių svečiams neatidavė. Viačeslavas Jarušinas triumfavo 3 m tramplyno rungtyje, o Mykolas Drotvinas pirmąją vietą iškovojo šuoliuose nuo 1 m tramplyno. Abu sportininkai – iš Vilniaus.

Gausiausioje pačių jauniausių šuolininkų grupėje tarp mergaičių geriausiai pasirodė aukso medalius iškovojusios vilnietės Brigita Onaitytė (1 m tramplynas) ir Vita Šlajūtė (3 m tramplynas). Berniukų tarpe du medalius ant kaklo užsikabino Martynas Lisauskas. Vilnietis buvo antras šuoliuose nuo 1 m tramplyno, o šokant nuo didesnio aukščio užėmė trečiąją vietą.