Meistrai

Lietuvos meistrų plaukimo čempionate – olimpiečių pergalės ir nauji rekordai

Mišrios estafetės finišas / A.Juodeškos nuotr.

Gruodžio 2 Druskininkai 25 m baseinas Rezultatai

LSC sporto komplekso „Druskininkai“ baseine šeštadienio vakarą surengtas atviras Lietuvos meistrų plaukimo čempionatas, sutraukęs beveik 120 dalyvių nuo 25-erių metų.

Meistrai čia varžėsi 50 m ir 100 m laisvu stiliumi, 50 ir 100 m nugara, 50 m ir 100 m krūtine, 50 m ir 100 m peteliške bei 100 m kompleksinio plaukimo rungtyse, o taip pat ir komandinėse estafetėse 4 x 50 m laisvu stiliumi.

Čempionate dalyvavusiems sportininkams ir plaukimo entuziastams įteikti varžybų dalyvių medaliai, o kiekvienoje rungtyje apdovanoti trys daugiausiai taškų pagal „DSV Master Performance Table 2022“ surinkę plaukikai.

Vyrų 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje nugalėtoju tapo Tadas Lėveris (PK „Šilainiai“), antrąją vietą užėmė Aleksandras Zamorskis („Plaukiam“), o bronzą pelnė Vaidotas Gumbis („Ilgaplaukiai“). Moterų šios rungties čempione tapo Pekino olimpinių žaidynių dalyvė Rugilė Binevičienė (PK „Šilainiai“). Antroji pagal pelnytus taškus čia buvo Evelina Diržiuvienė (PK „Šilainiai“), o trečią vietą užėmė Renata Gadliauskienė (Kauno „Takas“).

E.Diržiuvienė, R.Binevičienė, R.Gadliauskienė ir J.Kalinauskas / A.Juodeškos nuotr.

100 m laisvu stiliumi rungtyje tarp vyrų geriausiai pasirodė V.Gumbis, taškais aplenkęs Eugenijų Rakitiną (Aukštaitijos PTA) ir Vedestą Šeflerį (Kauno „Takas“). Tos pačios rungties moterų prizininkėmis tapo Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė Birutė Statkevičienė („Vandenynas“), Lina Beresnevičienė (Mažeikių SM) ir Lolita Zemlienė (Klaipėdos PK).

50 m nugara rungtyje auksą iškovojo Eimantas Milius (SM „Nemunas“), sidabras atiteko Linui Kerševičiui (Kauno „Takas“), o bronza – jo komandos draugui Arlandui Juodeškai. Moterų grupėje čempione tapo B.Statkevičienė, vicečempione – Aneta Astrauskaitė (SM „Nemunas“), o bronzą pelnė Jolanta Grugulė (Jekabpils) iš Latvijos.

A.Astrauskaitė, B.Statkevičienė, J.Grugulė / A.Juodeškos nuotr.

Dvigubai ilgesnėje – 100 m – distancijoje tarp vyrų auksą iškovojo E.Milius, pranokęs Deividą Valentavičių (Marijampolės „Torpedos“) ir L.Kerševičių. Toje pačioje moterų rungtyje dar vieną čempionės titulą pridėjo B.Statkevičienė, o sidabras atiteko Ramunei Ivanauskaitei (Kauno „Takas“).

Vyrų 50 m plaukimo krūtine rungties nugalėtoju tapo Sigitas Katkevičius („Dzūkijos vandenis“), vicečempionu – Valdas Abalikšta (Šiaulių „Armada“), bronzą iškovojo T.Lėveris. Moterų 50 m krūtine rungtyje ant prizininkų pakylos lipo latvės Irina Vaitonė ir Anželika Policanė iš Rėzeknės bei Arūnė Židovainytė („Plaukiam“).

I.Vaitone ir A.Policane geriausiai pasirodė ir 100 m ilgio distancijoje. Trečią vietą čia užėmė Aušra Gardžiulienė (Klaipėdos PK). Vyrų 100 m plaukime krūtine prizininkais tapo S.Katkevičius, V.Abalikšta ir E.Rakitinas.

V.Abalikšta, S.Katkevičius, E.Rakitinas ir J.Kalinauskas / A.Juodeškos nuotr.

Vyrų 50 m peteliške rungtyje auksą iškovojo V. Šefleris, pranokęs E.Rakitiną ir T.Lėverį. Analogiškoje moterų rungtyje geriausiai pasirodė Lina Bielinienė („Plaukiam“), aplenkusi Godą Overlingaitę (PA „Banga“) ir J.Grugulė.

100 m peteliške distancijoje tarp vyrų daugiausiai taškų surinko V.Šefleris, antras buvo Edgaras Štura (Vilniaus „Poseidonas“), o trečias – Artūras Štura (Vilniaus „Poseidonas“). Moterų grupėje nugalėjo B.Statkevičienė, antrą vietą užėmė Austina Milienė (SM „Nemunas“), trečia buvo R.Ivanauskaitė.

Vyrų 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje meistrų čempionu tapo E.Rakitinas, sidabrą pelnė S.Katkevičius, o bronza atiteko E.Miliui. Analogiškoje moterų rungtyje nugalėjo latvė I.Vaitonė, L. Bielinienę ir J.Grugulę.

Druskininkuose iš viso pagerinta ir užfiksuota 15 naujų Lietuvos meistrų plaukimo rekordų. Net penkis iš jų savo amžiaus grupėje pasiekė olimpietė B.Statkevičienė.

Rekordininkais asmeninėse rungtyse taip pat tapo E.Rakitinas, E.Milius, L.Kerševičius, S.Katkevičius, L.Bielinienė, E.Štura, V.Šefleris. Estafetėse naujus šalies rekordus užfiksavo Šiaulių „Armados“, Sporto mokyklos „Nemunas“ ir Plaukimo klubo „Šilainiai“ meistrai.

Geriausiu šių varžybų plaukiku (pagal surinktus taškus trijose rungtyse) tapo alytiškis Sigitas Katkevičius. Antrąją vietą užėmė Eugenijus Rakitinas, trečias – Eimantas Milius.

Varžybų organizatoriai dėkoja partneriams „Vitiron Lietuva“ bei „Swimpro“ už specialius prizus čempionams ir geriausiems čempionato plaukikams.