Pasaulio veteranų čempionate – rekordinis Sigito Katkevičiaus plaukimas

Sigitas Katkevičius (kairėje) / Arlando Antano Juodeškos nuotr.

Rugpjūčio 2–11 d.
Kiūšiū, Japonija
Plaukimo rezultatai | Šuolių į vandenį rezultatai

Penktadienį Japonijoje finišavo pasaulio veteranų vandens sporto šakų čempionatas, kuriame sėkmingai dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.

Mūsų šalies klubams atstovaujantys šuolininkai į vandenį šiame čempionate iš viso iškovojo net aštuonis aukso, vieną sidabro ir vieną bronzos medalį.

Puikiai varžybas užbaigė ir Lietuvos plaukimo veteranai.

Sau priklausiusį Europos 65-69 m. amžiaus grupės veteranų rekordą (2 min. 58,78 sek.) 200 m plaukimo krūtine rungtyje sėkmingai pagerino Sigitas Katkevičius (Dzūkijos „Vandenis“).

Lietuvis užfiksavo 2 min. 54,63 sek. rezultatą ir nusileido tik čempionatų rekordą pranokusiam japonui Kagami Yoshihide (2 min. 49,21 sek.).

Priminsime, kad S. Katkevičius pasaulio vicečempionu tapo ir 100 m plaukimo krūtine rungtyje.

Vedestas Šefleris (Kauno „Takas“) prie Japonijoje iškovoto aukso ir bronzos dar vieną bronzinį apdovanojimą pridėjo vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje, kur distanciją įveikė per 2 min. 26,56 sek. ir įveikė pusšimtį kitų 50-54 m. amžiaus grupės veteranų.

Iš viso šio čempionato plaukimo rungtyse varžėsi aštuoni Lietuvos sportininkai.

Pirmasis pasaulio veteranų vandens sporto šakų čempionatas buvo surengtas 1986 metais Tokijuje (Japonija). Iki 2015 m. šios svarbiausios veteranų varžybos vykdavo atskirai nuo „World Aquatics“ rengiamų pasaulio vandens sporto šakų čempionatų.