Plaukimas

D.Rapšys iškovojo Europos čempionato bronzą, A.Šidlauskas plauks finale

Iš kairės: Felix Auboeck, Martinas Maliutinas ir Danas Rapšys | AFP / Scanpix nuotr.

Budapeštas (Vengrija) Gegužės 17–23 d. Oficiali svetainė Rezultatai
 

Vengrijos sostinėje Budapešte vyksiančiame LEN Europos vandens sporto čempionate gegužės 17 dieną (pirmadienį) prasidėjo plaukimo varžybos, kurios tęsis iki pat sekmadienio. Čia varžosi ir dvylika Lietuvos plaukikų, bandysiančių pasigerinti asmeninius rezultatus ir įvykdyti normatyvus į Tokijo vasaros olimpines žaidynes.

Atrankiniai plaukimai Budapešto „Duna“ arenoje startuoja nuo 11 val. (Lietuvos laiku), o rungčių pusfinaliai ir finalai – nuo 19 val. Europos plaukimo čempionatą ir lietuvių pasirodymus tiesiogiai iš Budapešto transliuoja LEN, LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

Kaip Europos čempionate sekėsi Lietuvos dailiojo plaukimo atstovėms, skaitykite čia.

Vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi finale Danas Rapšys iškovojo bronzą. Lietuvis distanciją pradėjo ramiai ir pirmuosius 150 m plaukė pirmas. Įveikus pusę nuotolio D. Rapšys buvo antras, o dar po 50 m – smuktelėjo į ketvirtą vietą. Visgi panevėžietis pasiliko jėgų finišo spurtui ir finišavo trečias (3:45.39). Greičiau plaukė tik austras Felix Auboeck (3:44.63) ir Rusijos sportininkas Martinas Maliutinas (3:44.18).

Vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi finalas

 

„Pirmas 400 m l. stiliumi plaukimas Europos čempionate „ilgame“ baseine – ir bronza! Ryte plaukti buvo nelengva, tad teko kurti naują taktiką finalui. Ji pasiteisino. Esu daug kartų plaukęs šį nuotolį, tačiau ilga karantino pertrauka leido suvokti, kad šią rungtį turiu pažinti geriau – ir psichologiškai, ir kūnu. Kol kas trūksta to „gazo“, suvokiu, kad dar neplaukiu taip, kaip noriu“, – savo pasirodymą pirmąją varžybų dieną soc. tinkluose pakomentavo D. Rapšys.

Į vyrų 100 m plaukimo krūtine finalą pirmadienį pateko Andrius Šidlauskas. Panevėžietis pirmajame pusfinalyje pagerino savo rytinį laiką ir finišavo ketvirtas (59.30), o antrajame plaukime už lietuvį buvo greitesni dar keturi sportininkai. Vakare pats greičiausias buvo britas A. Peaty (57.67). Asmeninis A. Šidlausko rekordas – 59,12 sek. Šios rungties finalas numatytas antradienį 19.12 val.

 Vyrų 100 m plaukimo krūtine pusfinaliai


Danas Rapšys Europos čempionatą pradėjo patekimu į vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą.

Lietuvis startavo ketvirtajame iš penkių atrankos plaukimų ir pirmavo didžiąją nuotolio dalį. Įveikęs pusę distancijos panevėžietis lenkė Europos rekordo grafiką (1:50.54), o po 300 m D. Rapšys dar išlaikė lyderio poziciją, tačiau likus 50 m mūsiškį prisivijo trys varžovai, o finišo sienelę lietuvis palietė penktas.

D. Rapšys užfiksavo 3 min. 48,05 sek. rezultatą, bendroje įskaitoje užėmė septintą vietą ir pateko į vakare vyksiantį finalą.

Atrankos lyderiu tapo Šveicarijos atstovas Antonio Djakovic (3:47.23).

400 m l. stiliumi (vyrai) atranka

 

Vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje startavo trys Lietuvos atstovai. Geriausiai iš jų sekėsi Andriui Šidlauskui. Panevėžietis penktajame atrankos plaukime finišavo trečias per 59,54 sek. ir aštuntu rezultatu pateko į pusfinalį.

Kitame plaukime startavęs Giedrius Titenis šįryt buvo 20-as (1:00.38) – pirmas atsarginis prieš pusfinalį. Paskutinis į jį pateko švedas Erik Persson distanciją įveikė per 1 min. 0,23 sek., todėl lietuviui iki 16-uko pritrūko visai nedaug.

Aleksas Savickas ryte buvo 48-as tarp 66 sportininkų, tačiau lietuvis pasiekė naują asmeninį rekordą (1:01.99), o savajame plaukime jaunasis sportininkas pasidalino 34 vietomis su norvegu Christoffer T. Haarsaker.

Rytinę atranką laimėjo pasaulio rekordininkas britas Adam Peaty (58.26).

100 m krūtine (vyrai) atranka

 

Lietuvos komanda (Deividas MargevičiusSimonas BilisDaniil Pancerevas ir Jokūbas Keblys) vyrų 4 x 100 m l. stiliumi atrankoje finišavo per 3 min. 19,71 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 16-ą vietą tarp 21 rinktinės. Į finalą pateko 8 geriausios komandos, o atrankoje greičiausi buvo italai – 3 min. 12,85 sek.

 4 x 100 m l. stiliumi (vyrai) atranka

VISI LIETUVIŲ STARTAI

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai