Lietuvos plaukimo čempionate – favoritų pergalės

Balandžio 12–15 (Trečiadienis – Šeštadienis)
Atranka į OŽ 2024, PČ 2023, U23 EČ 2023, EJČ 2023, EJOF 2023
Nuostatai / Rekomendacijos
Rezultatai
Transliacija

Įpusėjo atviras 2023 m. Lietuvos plaukimo čempionatas. Kauno „Girstučio“ 50 m baseine penktadienį sportininkai išsidalino dar dešimt medalių komplektų.

Finalų vaizdo įrašas

100 m l. stiliumi, vyrai

Lietuvos rekordas: 48.64 - Simonas Bilis (2016)
FINA A normatyvas: 48.51
Olimpinis OQT normatyvas: 48.34

Tajus Juška šįryt vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi atrankoje sėkmingai atnaujino savo bendraamžių iki 15 metų rekordą (52,37 sek.). Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinis distanciją įveikė per 52,21 sek.  ir tarp 133 dalyvių buvo dešimtas.

B finale T. Juška buvo dar greitesnis ir finišavo pirmas – per 51,78 sek.

Tajus Juška / Dariaus Kibirščio/LPF nuotr.

A finale nugalėjo libanietis Simonas Doueihy (50,55 sek.), aplenkęs latvį Kristaps Mikelsons (50.92 sek.) ir Tomą Lukminą (51,09 sek.).

50 m l. stiliumi, moterys

Lietuvos rekordas: 25.04 - Rūta Meilutytė (2018)
FINA A normatyvas: 25.04
Olimpinis OQT normatyvas: 24.70

Moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi A finale šalies čempione tapo Smiltė Plytnykaitė. Sostinės sporto centro auklėtinė finišavo per 25,46 sek., pasigerino karjeros rekordą ir aplenkė latvę Gabrielą Nikitiną (26,19 sek.). Visai nedaug iki sidabro medalio pritrūko su asmeniniu rekordu finišavusiai Silvijai Statkevičius (26,22 sek.).

100 m nugara, vyrai

Lietuvos rekordas: 53.79 - Danas Rapšys (2017)
FINA A normatyvas: 54.03
Olimpinis OQT normatyvas: 53.74

Erikas Grigaitis nugalėjo vyrų 100 m plaukimo nugara A finale. Kaunietis distanciją įveikė per 55,03 sek. ir užfiksavo karjeros rekordą. Sidabras atiteko Edvinui Česnakui (55.69 sek.), o bronzą iškovojo Kajus Stankevičius (55.91 sek.).

50 m nugara, moterys

Lietuvos rekordas: 28.76 - Ugnė Mažutaitytė (2021)
FINA A normatyvas: 28.22

Moterų 50 m plaukimo nugara rungtyje šalies čempione tapo Patricija Geriksonaitė. Šiaulietė finišavo per 29,17 sek. ir aplenkė komandos draugę Emiliją Pociūtę (30,27 sek.). Trečią vietą užėmė Augustė Jakštaitė (30,67 sek.).

200 m peteliške, vyrai

Lietuvos rekordas: 2:00.63 - Deividas Margevičius (2017)
FINA A normatyvas: 1:56.71
Olimpinis OQT normatyvas: 1:55.78

Vyrų 200 m plaukimo peteliške atrankoje naują šalies berniukų iki 13 metų rekordą užfiksavo Vilius Keršys. Jaunasis Kauno plaukimo mokyklos sportininkas nuotolį įveikė per 2 min. 30,26 sek. ir pagerino nuo 2010 metų Pauliui Grigaliūnui priklausiusį pasiekimą (2.31,71 min.).

A finale nugalėtoju tapo karjeros rekordą pranokęs Emilis Atkočiūnas (2.06,03 min.) iš Kauno sporto mokyklos „Startas“. Šalies vicečempionu tapo Nedas Giedraitis (2.06,54 min.), trečias finišavo latvis Elijs Aleksejevs (2.10,46 min.).

200 m krūtine, moterys

Lietuvos rekordas: 2:22.88 - Kotryna Teterevkova (2022)
FINA A normatyvas: 2:25.91
Olimpinis OQT normatyvas: 2:23.91

Moterų 200 m plaukimo krūtine A finale dar vieną aukso medalį iškovojo vilnietė Kotryna Teterevkova (2.25,12 min.). Antra finišavo estė Maria Romanjuk (2:29.64 min.), trečia atplaukė Guoda Stančikaitė (2.35,51 min.).

K. Teterevkova šioje rungtyje siekia olimpinio normatyvo (2.23,91 sek.).

800 m l. stiliumi, vyrai

Lietuvos rekordas: 7:59.34 - Danas Rapšys (2019)
FINA A normatyvas: 7:53.11
Olimpinis A normatyvas: 7:51.65

800 m plaukimo l. stiliumi rungtyje naują šalies vaikinų iki 17 metų rekordą užfiksavo Kostas Vaičiūnas (8.22,88 min.) iš Panevėžio „Žemynos“ komandos.

Jis sėkmingai pagerino Povilui Strazdui nuo 2012 metų priklausiusį pasiekimą (8:32.70 min.) ir finiše vos 0,22 sek. nusileido čempionu tapusiam kauniečiui Džiugui Miškiniui (8.22,66 min.).

„Šio rekordo siekiau jau metus. Tikrai tikėjausi, kad per šias varžybas jį pavyks pagerinti. Labai džiaugiuosi”, – nulipęs nuo apdovanojimų pakylos kalbėjo K. Vaičiūnas.

Kostas Vaičiūnas / Dariaus Kibirkščio/LPF nuotr.

Trečią vietą užėmė Titas Vaitukaitis (8.44,21 min.).

Visi trys prizininkai pasigerino asmeninius rekordus.

800 m l. stiliumi, moterys

Lietuvos rekordas: 8:55.23 - Silvija Statkevičius (2022)
FINA A normatyvas: 8:37.90
Olimpinis A normatyvas: 8:26.71

Analogiškoje moterų rungtyje nugalėtoja tapo su nauju karjeros rekordu finišavusi vilnietė Stela Švenčionytė (9.21,60 min.). Antroji vieta atiteko Ugnei Šiautkulytei (9.25,13 min.), kurios geriausias pasiekimas iki šių varžybų buvo 9 min. 44,18 sek., o trečią vietą iškovojo Virginija Volodkaitė (9.41,43 min.). Ji taip pat pranoko asmeninį rekordą (9.44,94 min.).

4 x 100 m komb. būdu, vyrai

Lietuvos rekordas: 3:33.70 - Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius, Simonas Bilis (2018)

4 po 100 m kombinuotoje estafetėje stipriausiai pasirodė Panevėžio „Žemynos“ plaukikai (Tomas Lukminas, Andrius Šidlauskas, Kristupas Trepočka ir Rokas Jazdauskas). Nugalėtojai finišavo per 3 min. 43,46 sek.

4 x 100 m komb. būdu, moterys

Lietuvos rekordas: 4:12.27 - Patricija Geriksonaitė, Kotryna Teterevkova, Radvilė Kerševičiūtė, Smiltė Plytnykaitė (2023)

Analogiškoje moterų rungtyje nugalėjo Sostinės sporto centro pirmoji komanda (Patricija Kondraškaitė, Patricija Aškelovič, Liepa Veronika Borevičiūtė ir Smiltė Plytnykaitė) – 4 min. 20,28 sek.

Prieš paskutinę varžybų dieną bendroje plaukikų įskaitoje (pagal trijų olimpinių rungčių reitingo sumą) pirmauja Erikas Grigaitis (2402 tšk), antras – libanietis Simon Doueihy (2291 tšk.), o trečias kol kas rikiuojasi Kajus Stankevičius (2276 tšk.).

Rytinių plaukimų vaizdo įrašas

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad varžybų dalyviai gali ne tik vykdyti kvalifikacinius normatyvus į liepos 23–30 dienomis Fukuokoje, Japonijoje, vyksiantį „World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionatą, bet ir vasaros olimpines žaidynes, kurios kitąmet bus surengtos Paryžiuje.

Po Lietuvos čempionato taip pat turėtų paaiškėti, kas atstovaus Lietuvai Europos jaunimo plaukimo čempionate, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje bei pirmą kartą vyksiančiame Europos U23 plaukimo čempionate.

Visus plaukimus kiekvieną dieną tiesiogiai galima stebėti LTU Swimming Facebook ir YouTube kanale bei portale delfi.lt.

Čempionatą organizuoja Lietuvos plaukimo federacija, varžybų partneris – „Girstučio“ baseinas.