Plaukimas

Lietuvos plaukimo rinktinė išvyko į Europos čempionatą Budapešte

OQT DANAS RAPSYS

Lietuvos plaukimo rinktinės išvykimas į Europos čempionatą | D. Umbraso/LRT nuotr.

Budapeštas (Vengrija) Gegužės 17–23 d. Oficiali svetainė Rezultatai
 
Lietuvos plaukimo rinktinė išvyko į Vengrijos sostinę Budapeštą. Čia nuo pirmadienio tęsiasi LEN Europos vandens sporto čempionatas, kuriame šią savaitę varžosi dailiojo plaukimo, šuolių į vandenį ir atvirų vandenų plaukimo atstovai.
 
Gegužės 17 dieną (pirmadienį) prasidės ir Senojo žemyno plaukikų kovos. Dvylika Lietuvos sportininkų kitą savaitę bandys ne tik pasigerinti asmeninius rekordus, bet ir pelnyti dar neturimus kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes. Juos kol kas yra iškovoję trys plaukikai – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis. Lietuva taip pat į žaidynes siųs ir vyrų komandinę estafetę 4 x 100 m kompl. būdu.
 
{tab D.Rapšys (1/3)}
OQT DANAS RAPSYS
{tab D.Rapšys (2/3)}
OQT DANAS RAPSYS 2
{tab D.Rapšys (3/3)}
OQT DANAS RAPSYS 3
{tab A.Šidlauskas}
OQT ANDRIUS SIDLAUSKAS
{tab G. Titenis}
OQT GIEDRIUS TITENIS
{/tabs}

Daliai lietuvių Budapešto „Duna“ arena – puikiai pažįstama. Danas Rapšys, Simonas Bilis ir Andrius Šidlauskas praėjusiais metais joje varžėsi Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) antrojo sezono metu.

Tai bus rimčiausios mano varžybos per pastaruosius beveik pusantrų metų. Sunku įsivaizduoti, kaip plauksis, nes kai nėra svarbių startų ir varžybų, nelabai gali savęs pažinti. Šitas čempionatas bus vėl bandymas save atrasti iš naujo. Savotiška generalinė repeticija prieš Tokiją, kurios rezultatai parodys, ką dar galime spėti pakoreguoti“, – prieš varžybas mintimis dalinosi 2018 metų Europos vicečempionas Danas Rapšys.

Lietuvos plaukimo rinktinė Europos čempionate

 • Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi, 100 m peteliške)
 • Andrius Šidlauskas (50, 100, ir 200 m krūtine)
 • Giedrius Titenis (50, 100, ir 200 m krūtine)
 • Ugnė Mažutaitytė (50, 100 ir 200 m nugara)
 • Simonas Bilis (50 ir 100 m l. stiliumi)
 • Deividas Margevičius (50 ir 100 m peteliške, 100 m l. stiliumi)
 • Kotryna Teterevkova (50, 100, ir 200 m krūtine)
 • Daniil Pancerevas (100 ir 200 m l. stiliumi, 100 m peteliške)
 • Jokūbas Keblys (50 ir 100 m l. stiliumi)
 • Tomas Navikonis (100 ir 200 m l. stiliumi)
 • Aleksas Savickas (100 ir 200 m krūtine)
 • Erikas Grigaitis (100 ir 200 m nugara)

Europos plaukimo čempionatą ir lietuvių pasirodymus tiesiogiai iš Budapešto transliuos LRT PLIUS ir portalas LRT.lt. Visus mūsiškių rezultatus galėsite sekti old.old.ltuswimming.com svetainėje.

Primename, kad antradienį LEN Europos čempionate debiutavo Fausta Abramavičiūtė ir Goda Vaitekūnaitė (tren. Jurga Dimšienė). Dailiojo (sinchroninio) plaukimo atstovės varžėsi duetų laisvojoje programoje, kurią teisėjai įvertino 70.4667 balo – 20-ąja vieta.

Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo lietuviai nėra praleidę nei vieno Europos plaukimo (50 m baseine) čempionato. Sėkmingiausiai mūsiškiams susiklostė 2014 m. Berlyne – iš Vokietijos sostinės tada jie parvežė vieną aukso, vieną sidabro ir du bronzos apdovanojimus.

Rūtai Meilutytei iki šiol priklauso du Europos moterų plaukimo (50 m baseine) rekordai: 50 m krūtine – 29,48 sek. ir 100 m krūtine – 1 min. 4,35 sek.

Praėjusiame LEN Europos čempionate Glazge (2018 m.) Lietuvai atstovavo 11 plaukikų ir dvi šuolininkės į vandenį. Sidabro medalius ten iškovojo Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys, o Simonas Bilis ir Andrius Šidlauskas plaukė savo rungčių finaluose. Puikiai tada pasirodė ir vyrų 4 x 100 m kompleksinio plaukimo estafetės komanda – D. Rapšys, A. Šidlauskas, D. Margevičius ir S. Bilis finale pagerino šalies rekordą ir pelnė ketvirtą vietą.

Lietuvos plaukikų pasiekimai Europos čempionatuose (50 m baseine)

 

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai