Tomas Lukminas – Europos U23 plaukimo čempionato finale

Dublinas (Airija)
50 m baseinas
Varžybų rezultatai
Transliacija

Dubline (Airija) prasidėjo pirmą kartą organizuojamas Europos U23 plaukimo čempionatas. Airijos sostinėje vykstančiose varžybose penktadienio rytą pasirodė ir šeši Lietuvos atstovai.

Vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje į finalą pateko Tomas Lukminas. 19-metis panevėžietis laimėjo savąjį atrankos plaukimą, kai finišavo su nauju asmeniniu rekordu. Lietuvis užfiksavo 1 min. 49,11 sek. laiką. ir bendroje įskaitoje buvo 11-as.

To kaip tik užteko finalui, nes du greitesni sportininkai viršijo organizatorių nustatytą kvotą plaukikams ne iš Europos.

Iki šių varžybų T. Lukminas greičiausiai buvo plaukęs per 1 min. 51,58 sek.

Kiti du toje pačioje rungtyje dalyvavę lietuviai šįryt buvo lėtesni. Daniil Pancerevas ryte buvo 14-as (1 min. 49,47 sek.), o Danielis Kvederis (1 min. 51,23 sek.) – 31-as tarp 54 atrankos dalyvių.

Ryte pats greičiausias buvo amerikietis Patrick Sammon (1 min. 46,91 sek.), o iš europiečių – graikas Dimitrios Markos (1 min. 47,71 sek.).

Vyrų 200 m laisvu stiliumi finalas turėtų prasidėti 20.27 val. Lietuvos laiku.

Finalo transliacija

Vyrų 200 m plaukimo nugara rungtyje Kajus Stankevičius užėmė 16-ą vietą. Lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 0,99 sek. ir sėkmingai pasigerino karjeros rekordą. (2 min. 1,22 sek.).

Iki finalo lietuviui pritrūko 0,84 sek.

Kajus Stankevičius / Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr.

Dar trys lietuviai penktadienį startavo ir vyrų 100 m plaukimo peteliške rungtyje, tačiau į finalą jiems patekti nepavyko. Edvinas Česnakas (56,08 sek.), Danielis Kvederis (56,12 sek.) ir Deividas Kazilas (57,64 sek.) tarp 56 dalyvių atitinkamai užėmė 47-ą, 48-ą ir 54-ą vietas.

Varžybas tiesiogiai galima stebėti Europos plaukimo lygos (LEN) YouTube kanale.

Deividas Kazilas 100 m peteliške NT 57.64 NEPATEKO 54 56

PB – geriausias asmeninis rezultatas / Q – pateko į finalą / r – rezervas / NT – nėra rezultato

• 13:04 | 200 m kompleksiniu – Daniil Pancerevas

Svarbiausias šių varžybų tikslas – motyvuoti jaunus sportininkus, siekiančius įsitvirtinti pagrindinių (t. y. suaugusiųjų) nacionalinių komandų sudėtyse.