Atviras vanduo

Šeštadienį Sudeikiuose – atviro vandens plaukimo čempionatas

Rugpjūčio 7 d. Alaušo ežeras (Sudeikiai) Plaukimo maratono nuostatai LTU čempionato nuostatai

 

Nors vasara skaičiuoja paskutinį mėnesį, atvirų vandenų plaukimo sezonas dar tikrai nesibaigia. Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 7 dieną, Sudeikių miestelyje (Utenos r.) vyks Lietuvos atviro vandens plaukimo čempionatas.

Kartu čia bus tradiciškai surengtas ir tarptautinis plaukimo maratonas „Sudeikiai 2021”, kuris sportininkus sukvies jau 12 kartą.

Alaušo ežere dalyviai įveiks skirtingus nuotolius. Dėl šalies čempionų titulų plaukikai (14–17 m. ir nuo 18 m.) varžysis 5 km (didžiojo maratono) distancijoje, o pasirinkę dalyvauti pagrindiniame maratone tarpusavyje konkuruos skirtingose amžiaus grupėse ir turės nuplaukti perpus mažesnį nuotolį – 2,5 km.

Pasibaigus abiem plaukimams vyks mini maratonas, kuriame senjorai ir neįgalieji varžysis 300 m ilgio distancijoje.

Varžybų startas – 13 val. (dalyvių registracija nuo 10.30 val. iki 12.30 val.).

Esant nepalankioms oro sąlygoms plaukimo maratonas gali būti atšauktas arba keičiamos dalyvavimo sąlygos.

Primename, kad praėjusiame Lietuvos čempionate, kuris vyko 2019 m., 5 km ilgio distanciją greičiausiai įveikė ir čempionais tapo Rugilė Girštautaitė ir Povilas Strazdas.

Atvirų vandenų plaukimas yra ir Tokijo olimpinių žaidynių programoje. Japonijoje sportininkai varžysis 10 km distancijoje. Moterų finalas vyks rugpjūčio 4 dieną, o vyrų – rugpjūčio 5 dieną. Šiose rungtyse plaukikai taip pat varžėsi 2008 m. Pekino, 2012 m. Londono ir 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai